T.C. GÖYNÜK İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ RESMİ WEB SİTESİ Türkmenlere Yardım Zamanı
Gönderen Yonetici - Aralık 25 2015 16:31:55
Türkiye Diyanet Vakfı, Suriye’de yaşanan iç çatışmalar nedeniyle zor şartlarda hayatta kalmaya çalışan, soğuk kış şartlarında yaşam mücadelesi veren Türkmenler için yardım kampanyası başlattı.

Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan açlık, doğal afet, savaş ve şiddetin mağdur ettiği kriz bölgelerindeki milyonlarca insana hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım götüren Türkiye Diyanet Vakfı, son günlerde saldırılara maruz kalan Suriye Türkmenlerine de kayıtsız kalmadı.

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti, başta Suriye ve Irak olmak üzere mağdur coğrafyalarda yerinden yurdundan edilmiş, mülteci durumuna düşmüş, yardıma muhtaç Türkmen kardeşlerimiz için “ŞİMDİ TÜRKMENLERE YARDIM ZAMANI” adıyla kampanya düzenlenmesini kararlaştırdı.

Türkiye Diyanet Vakfı olarak, asırlardır aynı coğrafyada birlikte yaşadığımız, siyasi kriz ve iç savaşın mağdur ettiği Türkmen kardeşlerimizin yardımına koşmak, barınma, beslenme ve sağlık alanındaki insani ihtiyaçlarını karşılamak, hüzünlerini paylaşmak ve acil ihtiyaç duydukları insani malzemeleri ulaştırmak için yardımsever milletimizin desteğini bekliyoruz.

Türkmenler için başlattığımız yardım kampanyasına, aşağıdaki hesap numaraları verilen bankalar, internet üzerinden online bağış olarak ve tüm GSM operatörlerinden (kontörlü hatlar hariç) "TÜRKMEN" yazıp 5601`e mesaj göndererek 10 TL`ik bir katkıyla Türkmen kardeşlerimize destek olabilirsiniz.