T.C. GÖYNÜK İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ RESMİ WEB SİTESİ - Haberler
Ana Menü
· ANA SAYFA
· İLÇEMİZ
· PERSONEL DURUMU
· MÜFTÜMÜZ
· DAİRE PERSONELİ
· TÜM PERSONELİMİZ
· CAMİLERİMİZ
· YATILI KUR'AN KURSUMUZ
· KUR'AN KURSLARIMIZ
· İLAHİ KOROMUZ
· SİTE İÇİ ARAMA
· ZİYARETÇİ DEFTERİ
· HİZMET STANDARTLARI
· ESKİ MÜFTÜLERİMİZ
· BAĞLANTILAR
· HAVA DURUMU
· DUYURULAR
· HUTBELER
KUTLU DOGUM

RAMAZAN

CAMİLER HAFTASI

AEP (AİLE EĞİTİM PROG.)

İslâmiyet

 Din Nedir ?
 İslam Nedir ?
 İman Nedir ?
 Meleklere İman
Resmi Gazete

Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 557
· En Yeni Üye: Weecyreip
2015 YILI CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLAMALARI

Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl kutlanan '' Camiler ve Din Görevlileri Haftası'' Ana teması olan ''Namazla Arınma ve Gençlik Huzurda Buluşuyor'' Göynük İlçe Müftülüğümüz tarafından Gazi Süleyman Paşa Camiin'de Sabah namazı Gençlerle Huzurda Buluşma programı düzenlemiştir.
Program sabah namazı öncesi İlçe Hafızlık Kur'an Kursu öğrencilerimizin okumuş olduğu Kur'an- kerim le başladı, Kılınan namazın ardından Tesbihat, Aşrı şerifler ,İlahiler le devam etti.
Programda İlçe Müftümüz sayın Mehmet Şahin Gençlik Huzurda Buluşuyor Konulu bir sunum gerçekleştirdi.Konuşmalarında Namazın önemi ve namazın hayatımızdaki yerini vurguladı.Ayırca Namazın kılınması konusunda bizleri teşvik edici örnekler de bulundu, ve sabah namazına ayrı bir yer ayırarak ''Cuma namazlarında nasıl Camilerimiz cemaatle doluyorsa aynı şekilde Sabah namazında camilerimiz Cemaatle dolduğu ve buluştuğu gün ,gerçek manada Huzuru yakalayacağımızı vurguladı''.
Program yapılan Dua ve ikramlarla son buldu.
Programa katılan tüm İlçe Halkımıza ve Gençlere çok teşekkür ediyoruz.
İLÇE MÜFTÜMÜZ ŞEHİT AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ


İlçe Müftümüz sayın Mehmet Şahin görevine başladığı ilk günde şehit ailemizi ziyaret ederek bassağlığı dileklerinde bulundu. Ziyarette Kur'an-ı kerim okuyarak şehit ailemize taziyelerini iletti ve her zaman yanlarında olduklarını belirti. Daha sonra şehidimiizn babası Salim beyle beraber şehit kabrine giderek kabri başında şehidimize Kur'an-ı kerim ve dua edildi.
Vatanımız uğrunda canını feda eden şehit Ziya Sarpkaya ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet ailelerine sabırlar diliyoruz.
YENİ MÜFTÜMÜZ MEHMET ŞAHİN GÖREVİNE BAŞLADI


MEHMET ŞAHİN
1972 yılında Samsun İli Havza İlçesinde dünyaya geldi. 15 Aralık 1997 yılında Havza Şeyhkoyun köyonde İmam-Hatip olarak göreve başladı. Konya Selçuk Eğitim merkezinde 20 ay İhtisas Kursu gördükten sonra Bitlis İli Göroymak İlçesine 'de 2005 yılında Vaiz olarak göreve başladı. 30.05.2007 yılında Hakkari Yüksekova ilçe müftülüğüne atandı.Üç yıl görev yaptıktan sonra Almanya Münih Din Hizmetleri Ataşeliğine bağlı olarak Gersthofen Ditib Eyüp Sultan cami'inde Din Görevlisi olarak görev yaptıktan sonra 12.08 2015 tarihinde Göynük İlçe müftülüğünde görevine başladı. Evli ve Üç çocuk babasıdır.
Kendisine Göynük İlçemize hoş geldin diyor ve yeni görevinde Cenab-ı Haktan Muvaffakıyetler diliyoruz.
GÖYNÜK ŞEHİDİNİ DUALARLA UĞURLADI
Hakkarinin Şemdilli İlçesinde uğradığı terör saldırısı sonucu şehit olan 34. Hudut Tugay Komutanlığı’nda görevli Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya’nın cenazesi Van’da düzenlenen törenin ardından memleketi Bolu’nun Göynük ilçesine gönderildi. Şehidin cenazesi baba ocağında annesi Neriman, babası Salim Sarpkaya, kardeşleri Hülya ve Deniz ile yakınları tarafından gözyaşlarıyla karşılandı.
Cenaze törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez, Bolu Valisi Aydın Baruş, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Düzce Valisi Ali Fidan, Bolu 2. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Bolu İl Müftümüz İzani Turan Bolu milletvekilleri, protokol üyeleri, şehidin ailesi, yakınları ve binlerce halkımız katıldı.
Bakan Canikli ve Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez, şehidin ailesine başsağlığı diledi. Şehidin cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez kıldırdı. Cenaze namazının ardından konuşma yapan Mehmet Görmez, ’Ben Müslümanım’ diyen bir kişinin masum bir cana kıyamayacağını belirterek; "Yüce Rabbimiz son günlerde bütün bu acılar yaşanırken büyük bir vakarla, sağduyu ile büyük bir sabır ile bütün hadiseleri takip eden aziz milletimizin başı sağolsun. Yüce Rabbimiz milletmize birlik ve beraberlik ihsan eylesin. Yüce Rabbimizin nasıl ki adaleti, merhameti, marifeti haksa, gazabı ve laneti de haktır. Öncelikle ’Ben Müslümanım’ diyen, ’Ben insanım’ diyen hiç bir varlık masum bir cana kıyamaz. ’Ben insanım, ben Müslümanım’ diyen hiçbir varlık, hiç bir insan ocak söndüremez. ’Ben insanım ve ben Müslümanım’ diyen hiç bir kimse bir baba ile evlat telefonda hasret giderirken vahşice bir canı katledemez. Hiç bir Müslüman, ’hem Müslümanım’ deyip hem zalim, hem cani, hem katil olamaz. Yüce Rabbimiz bu cinayetleri işleyenleri gazabına ve lanetine mazhar eylesin. Birlikten, kardeşlikten, adaletten, haktan ve merhametten asla vazgeçmeyiz. Bütün şehitlerimiz ve Ziya şehidimiz şahitlerimiz olsun ki ebediyen Göynük Şemdinli’yi, Şemdinli’de Göynük’ün kardeşi olmaya devam edecek. " dedi.
Dua okunup helallik alınmasının ardından şehidimizin naaşı, askerler tarafından cenaze aracına taşındı. Bu sırada Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez, şehidin babasının elini tutarak destek oldu.
İlçemiz sofuali kabristanlığında şehidimiz, Okunan Kur'an-ı kerim ve İl Müftümüz İzani Turan Hocamızın yapmış olduğu duayla toprağa verildi.
Kahraman Şehidimize İlçe Müftülüğümüz adına Allah'tan sonsuz rahmet ve Kıymetli Ailesine sabr-ı cemiller dileriz. Tüm Göynük Halkımızın ve Ülkemizin Başı sağ olsun.
MÜFTÜLÜĞÜMÜZCE RAMAZAN AYI İÇERİSİNDE YAPILAN FAALİYETLER
İlçe Kuran kursumuz talabeleri Gazi Süleyman Paşa ve Aksungur Camilerinde ramazan ayı boyunca öğle ve ikindi vakitlerinde mukabele okudurlar.
İlçe vaizimiz Süleyman Keskin ve Kuran Kursu yöneticimiz Emin Turanoğlu ve öğrencilerimizle birlikte belirlene günlerde teravih namazında cemaatle buluşarak irşad faaliyetlerinde bulundular.
İlçemizde Hatimle teravih namazı Gazi Süleyman Paşa Cami'inde kılındı.
İlçemiz Bulunan Peygamber Efendimizin (s.a.m) sakalı şerifi Ramazan ayı içerisinde farklı günlerde halkın ziyaretine açıldı.
Kadir gecesi ilçemizde muhteşem bir atmosferde eda edildi; İlçe Müftü Vekilimiz Sayın İsmail Hakkı Işık Hocamızın vaazıyla başladı.Hatimle kılınan teravih namazının ardından, salavat-ı şerifler ve tekbirlerle Sakalı şerif göynük halkının ziyaretine açıldı.Dualar ve tebriklerle gece manevi ikliminde eda edildi.
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
VEDA HUTBESİ

VEDA HUTBESİ

Bismillahirrahmanirrahim

"Ey insanlar!

"Sözümü iyi dinleyiniz! Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada bir daha buluşamıyacağım.

"İnsanlar!

"Bugünleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız, namuslarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecavüzden korunmuştur.

"Ashabım!

"Muhakkak Rabbinize kavuşacaksınız. O'da sizi yaptı olayı sorguya çekecektir. Sakin benden sonra eski sapıklıklara dönmeyiniz ve birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyetimi, burada bulunanlar, bulunmayanlara ulaştırsın. Olabilir ki, burada bulunan kimse bunları daha iyi anlayan birisine ulaştırmış olur.

"Ashabım!

"Kimin yanında bir emanet varsa, onu hemen sahibine versin. Biliniz ki, faizin her çeşidi kaldırılmıştır. Allah böyle hükmetmiştir. İlk kaldırdığım faiz de Abdulmutallib'in oğlu (amcam) Abbas’ın faizidir. Lakin anaparanız size aittir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız.

"Ashabım!"

"Dikkat ediniz, Cahiliyeden kalma bütün adetler kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Cahiliye devrinde güdülen kan davaları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu Iyas bin Rabia’nın kan davasıdır.

"Ey insanlar!

"Muhakkak ki, şeytan su toprağınızda kendisine tapınmaktan tamamen ümidini kesmiştir. Fakat siz bunun dışında ufak tefek islerinizde ona uyarsanız, bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakininiz.

"Ey insanlar!

"Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah’ın emaneti olarak aldınız ve onların namusunu kendinize Allah’ın emriyle helal kildiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkiniz, kadınların da sizin üzerinizde hakki vardır. Sizin kadınlar üzerindeki hakkinizi; yatağınızı hiç kimseye çiğnetmemeleri, hoşlanmadığınız kimseleri izisiniz olmadıkça evlerinize almamalarıdır. Eğer gelmesine müsaade etmediğiniz bir kimseyi evinize alırlarsa, Allah, size onların yataklarında yalnız bırakmanıza ve daha olmazsa hafifçe dövüp sakındırmanıza izin vermiştir. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, meşru örf ve âdete göre yiyecek ve giyeceklerini temin etmenizdir.

"Ey mü'minler!

"Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler, Allah’ın kitabi Kur-ân-ı Kerim ve diğeri Ehl-i Beyt'im itretimdir.

"Mü'minler!

"Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman Müslümanın kardeşidir ve böylece bütün Müslümanlar kardeştirler. Bir Müslüman kardeşinin kani da, mali da helal olmaz. Fakat malini gönül hoşluğu ile vermişse o başkadır.

"Ey insanlar!

"Cenab-ı Hakk her hak sahibine hakkini vermiştir. Her insanin mirastan hissesini ayırmıştır. Mirasçıya vasiyet etmeye lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden kimse için mahrumiyet vardır. Babasından başkasına ait soy iddia eden soysuz yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan köle, Allah’ın, meleklerinin ve bütün insanların lanetine uğrasın. Cenab-ı Hakk, bu gibi insanların ne tövbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

"Ey insanlar!

"Rabbiniz birdir. Babanız da birdir. Hepiniz Âdem’in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandir. Arabın Arap olmayana, Arap olmayanın da Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi; kırmızı tenlinin siyah üzerine, siyahin da kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah'tan korkmaktadır. Allah yanında en kıymetli olanınız O'ndan en çok korkanınızdır.

"Azası kesik siyahî bir köle başınıza amir olarak tayin edilse, sizi Allah’ın kitabi ile idare ederse, onu dinleyiniz ve itaat ediniz.

"Suçlu kendi sucundan başkası ile suçlanamaz. Baba, oğlunun suçu üzerine, oğlu da babasının suçu üzerine suçlanamaz.

"Dikkat ediniz! Şu dört şeyi kesinlikle yapmayacaksınız:

Allah'a hiçbir şeyi ortak koşmayacaksınız. Allah’ın haram ve dokunulmaz kıldığı cani, haksiz yere öldürmeyeceksiniz. Zina etmeyeceksiniz. Hırsızlık yapmayacaksınız. "İnsanlar Lâilahe illallah deyinceye kadar onlarla cihad etmek üzere emrolundum. Onlar bunu söyledikleri zaman kanlarını ve mallarını korumuş olurlar. Hesapları ise Allah'a aittir.

"İnsanlar!

"Yarin beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?"

Sahebe-i Kiram birden söyle dediler:

"Allah’ın elciliğini ifa ettiniz, vazifenizi hakkıyla yerine getirdiniz, bize vasiyet ve nasihatte bulundunuz, diye şehadet ederiz!"

Bunun üzerine Resul-i Ekrem Efendimiz (S.A.V.) şehadet parmağını kaldırdı, sonra da cemaatin üzerine çevirip indirdi ve söyle buyurdu:

"Şahid ol, yâ Rab! Şahid ol, yâ Rab! Şahid ol, yâ Rab!"www.goynukmuftulugu.gov.tr
ESMA'Ul-HUSNA
MEDİNE-CANLI TV İZLE

KABE CANLI TV İZLE

Kur'an-ı Kerim

 Online Hatim
 Kur'an-ı Kerim Dinle
 
e-bordro

Anket
Web sitemiz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Oy vermek için üye olmanız gerekmektedir.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.05 saniye 1,258,197 Tekil Ziyaretçi
   | Üye OL! Şifremi Unuttum?