T.C. GÖYNÜK İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ RESMİ WEB SİTESİ - Haberler
Ana Menü
· ANA SAYFA
· İLÇEMİZ
· PERSONEL DURUMU
· MÜFTÜMÜZ
· DAİRE PERSONELİ
· TÜM PERSONELİMİZ
· CAMİLERİMİZ
· YATILI KUR'AN KURSUMUZ
· KUR'AN KURSLARIMIZ
· İLAHİ KOROMUZ
· SİTE İÇİ ARAMA
· ZİYARETÇİ DEFTERİ
· HİZMET STANDARTLARI
· ESKİ MÜFTÜLERİMİZ
· BAĞLANTILAR
· HAVA DURUMU
· DUYURULAR
· HUTBELER
KUTLU DOGUM

RAMAZAN

CAMİLER HAFTASI

AEP (AİLE EĞİTİM PROG.)

İslâmiyet

 Din Nedir ?
 İslam Nedir ?
 İman Nedir ?
 Meleklere İman
Resmi Gazete

Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 557
· En Yeni Üye: Weecyreip
HATİCE TUNCA’ YA GÖRME ENGELLİ BRAİLLE KİTAP BAĞIŞI YAPILDI.
2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında İlçemiz Tepebaşı Köyü Ilıcaksu Mahallesinde açılan D. Grubu Kur’an Kursumuzda Ek Öğretim öğrencisi olan Görme Engelli Hatice TUNCA’ ya Diyanet İşleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından gönderilen,
1 Adet Braille Kur’an-ı Kerim, 6 Ciltlik,
1 Adet Braille Kur’an-ı Kerim Elif-Bası 1 Ciltlik,
1 Adet Ekim 2012 Görme Engelliler İçin Diyanet Çocuk Dergisi,
1 Adet Görme Engellilere Özel 2013 Yılı Kutlu Doğum Diyanet Çocuk Dergisi,
1 Adet Görme Engelliler İçin Nisan 2014 Diyanet Çocuk Dergisi
9 Adet Görme Engelliler için Cemil DEDE, Namaz Dualarını anlatıyor Dergileri,
10 Adet Görme Engelliler için Cemil DEDE Namaz Surelerini anlatıyor Dergileri,
İlçe Müftümüz Sn. Caner AKDEMİR tarafından, Braille yazımı kitap ve dergiler söz konusu öğrencimize teslim edilerek, başarılı olmasını ve sağlıklı günler geçirmesini diledi.
Öğrencimiz Hatice TUNCA, hafız olmak istediğini İlçe Müftümüz Sn. Caner AKDEMİR Hocamıza ilettiğinde, bu kutlu talep karşısında duygulanan İlçe Müftümüz, gerekli her türlü yardım ve destek araştırılıp sağlanarak, Hatice TUNCA kızımızın hafız olması sağlanacaktır, sözünü verdi.
Caner AKDEMİR
İlçe Müftüsü
KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİMİZE HAFIZLIK BELGELERİ TESLİM EDİLDİ.
Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi Müdürlüğünde, 2014 Haziran ayında yapılan “Hafızlık Tespit Sınavın” da başarılı olan,
İlçemiz Merkez Ali Ericek Vakfı Erkek Kur’an Kursu ve
Himmetoğlu Köyü Kur’an Kursu öğrencilerimizden
O.BAYRAKTAR, E.AKKAYA, M.ÇELİK ve B.AKÇELİK’ e Hafızlık Belgeleri İlçe Müftümüz Sn. Caner AKDEMİR tarafından teslim edildi.
İlçe Müftümüz Sn. Caner AKDEMİR öğrenci kardeşlerimize başarılar diledi.
Caner AKDEMİR
İlçe Müftüsü
2014 YILI CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLAMALARI
Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle, 23.10.2014 Perşembe günü akşam namazından sonra Sünnet Gölü Doğal Yaşam Otelinde yapılan programda; Açış konuşması İlçe Müftümüz Sn.Caner AKDEMİR tarafından yapıldı.
Programa İlimiz Müftüsü Sn. İzani TURAN, Müftü Yardımcılarımız Dr. Halil TAŞPINAR, Bayram ERDOĞAN, Mudurnu İlçe Müftüsü Mehmet YORULMAZ, Seben Müftüsü Hayri ÇINAR’ ın yanında; İlçemiz Kurum amirleri ile birlikte tüm personelimiz, Merkez Ali Ericek Vakfı Yatılı Kur’an Kursumuzda hafızlık ve yüzüne eğitimi yapan 44 öğrencimiz katıldı.
Grup Aşkı İlahiden Neyzen ve Solist Samet TEPECİK, Bendirsen Vuralcan KAÇAN ve Kanuni Necdet BAKBAK tarafından söylenen ilahi ve tasavvuf musikisi ile Yalçın KARACA’ nın Semazen gösterisi, katılımcılara mana yüklü anlar yaşattı.
Grup Aşkı İlahinin Türk Tasavvuf musikisi dinletisinin yanı sıra, Kur’an Kursu Öğrencilerimizin sunduğu ilahiler geceye ayrıca bir renk kattı.
İl Müftü Yardımcımız Bayram ERDOĞAN hocamızın önümüzdeki ay emekliye ayrılacak olmasından dolayı, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bu anlamlı gecede İlçe Müftümüz Sn. Caner AKDEMİR tarafından Bayram ERDOĞAN hocamıza “Dine Hizmet İçin, Emeğe Teşekkür” Plaketini takdim etti.
Programımıza, katılanlara yemek ikramında bulunuldu.
Caner AKDEMİR
İlçe Müftüsü
2014 YILI CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLAMALARI
Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle, 23.10.2014 Perşembe günü saat 14.00’ de, İlçe Müftülüğümüz Konferans Salonunda “Cami Ve Gençlik” konusunda tüm personelimiz ile toplantı yapıldı ve bu toplantıya Hafta nedeniyle İlçe Kaymakamımız Mehmet Nuri ÇETİN’ de katıldı.
Din Görevlilerimizin zor şartlar altında görev yaptığını, personelin görevlerinin dışında kimsesiz-yetim ve muhtaç sahibi insanlara yardım elinin uzatılması konusunda hassasiyet göstererek bu konuyu kendilerine ve Müftülüğümüze iletmelerini, camiler ve din görevlileri haftasının hayırlı olması temennisinde bulundu.
Caner AKDEMİR
İlçe Müftüsü
MÜFTÜLÜK BAHÇESİNDE PEYZAJ ÇALIŞMASI YAPILDI
İlçe Müftülüğümüz bahçesinde peyzaj çalışmaları kapsamın da toprak dolgusu ve rulo çim döşemesi yapıldı.
Peyzaj çalışmaları ve çim döşemesine İlçe Müftüsü Caner AKDEMİR bizzat iştirak etti.
Bahçe düzenlemesi ve rulo çim döşemesinin yanında, bodur, mevsimlik bitki, çiçek dikimi ile birlikte kamelya yapılacaktır.
Bahçe düzenlemesine katkı sağlayan Orman İşletme Müdürü Yakup ERASLAN ve personeline şükranlarımızı sunarız.
İlçemize ve Müftülüğümüze hayırlı olması dileğiyle
Caner AKDEMİR
İlçe Müftüsü
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
VEDA HUTBESİ

VEDA HUTBESİ

Bismillahirrahmanirrahim

"Ey insanlar!

"Sözümü iyi dinleyiniz! Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada bir daha buluşamıyacağım.

"İnsanlar!

"Bugünleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız, namuslarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecavüzden korunmuştur.

"Ashabım!

"Muhakkak Rabbinize kavuşacaksınız. O'da sizi yaptı olayı sorguya çekecektir. Sakin benden sonra eski sapıklıklara dönmeyiniz ve birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyetimi, burada bulunanlar, bulunmayanlara ulaştırsın. Olabilir ki, burada bulunan kimse bunları daha iyi anlayan birisine ulaştırmış olur.

"Ashabım!

"Kimin yanında bir emanet varsa, onu hemen sahibine versin. Biliniz ki, faizin her çeşidi kaldırılmıştır. Allah böyle hükmetmiştir. İlk kaldırdığım faiz de Abdulmutallib'in oğlu (amcam) Abbas’ın faizidir. Lakin anaparanız size aittir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız.

"Ashabım!"

"Dikkat ediniz, Cahiliyeden kalma bütün adetler kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Cahiliye devrinde güdülen kan davaları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu Iyas bin Rabia’nın kan davasıdır.

"Ey insanlar!

"Muhakkak ki, şeytan su toprağınızda kendisine tapınmaktan tamamen ümidini kesmiştir. Fakat siz bunun dışında ufak tefek islerinizde ona uyarsanız, bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakininiz.

"Ey insanlar!

"Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah’ın emaneti olarak aldınız ve onların namusunu kendinize Allah’ın emriyle helal kildiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkiniz, kadınların da sizin üzerinizde hakki vardır. Sizin kadınlar üzerindeki hakkinizi; yatağınızı hiç kimseye çiğnetmemeleri, hoşlanmadığınız kimseleri izisiniz olmadıkça evlerinize almamalarıdır. Eğer gelmesine müsaade etmediğiniz bir kimseyi evinize alırlarsa, Allah, size onların yataklarında yalnız bırakmanıza ve daha olmazsa hafifçe dövüp sakındırmanıza izin vermiştir. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, meşru örf ve âdete göre yiyecek ve giyeceklerini temin etmenizdir.

"Ey mü'minler!

"Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler, Allah’ın kitabi Kur-ân-ı Kerim ve diğeri Ehl-i Beyt'im itretimdir.

"Mü'minler!

"Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman Müslümanın kardeşidir ve böylece bütün Müslümanlar kardeştirler. Bir Müslüman kardeşinin kani da, mali da helal olmaz. Fakat malini gönül hoşluğu ile vermişse o başkadır.

"Ey insanlar!

"Cenab-ı Hakk her hak sahibine hakkini vermiştir. Her insanin mirastan hissesini ayırmıştır. Mirasçıya vasiyet etmeye lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden kimse için mahrumiyet vardır. Babasından başkasına ait soy iddia eden soysuz yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan köle, Allah’ın, meleklerinin ve bütün insanların lanetine uğrasın. Cenab-ı Hakk, bu gibi insanların ne tövbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

"Ey insanlar!

"Rabbiniz birdir. Babanız da birdir. Hepiniz Âdem’in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandir. Arabın Arap olmayana, Arap olmayanın da Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi; kırmızı tenlinin siyah üzerine, siyahin da kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah'tan korkmaktadır. Allah yanında en kıymetli olanınız O'ndan en çok korkanınızdır.

"Azası kesik siyahî bir köle başınıza amir olarak tayin edilse, sizi Allah’ın kitabi ile idare ederse, onu dinleyiniz ve itaat ediniz.

"Suçlu kendi sucundan başkası ile suçlanamaz. Baba, oğlunun suçu üzerine, oğlu da babasının suçu üzerine suçlanamaz.

"Dikkat ediniz! Şu dört şeyi kesinlikle yapmayacaksınız:

Allah'a hiçbir şeyi ortak koşmayacaksınız. Allah’ın haram ve dokunulmaz kıldığı cani, haksiz yere öldürmeyeceksiniz. Zina etmeyeceksiniz. Hırsızlık yapmayacaksınız. "İnsanlar Lâilahe illallah deyinceye kadar onlarla cihad etmek üzere emrolundum. Onlar bunu söyledikleri zaman kanlarını ve mallarını korumuş olurlar. Hesapları ise Allah'a aittir.

"İnsanlar!

"Yarin beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?"

Sahebe-i Kiram birden söyle dediler:

"Allah’ın elciliğini ifa ettiniz, vazifenizi hakkıyla yerine getirdiniz, bize vasiyet ve nasihatte bulundunuz, diye şehadet ederiz!"

Bunun üzerine Resul-i Ekrem Efendimiz (S.A.V.) şehadet parmağını kaldırdı, sonra da cemaatin üzerine çevirip indirdi ve söyle buyurdu:

"Şahid ol, yâ Rab! Şahid ol, yâ Rab! Şahid ol, yâ Rab!"www.goynukmuftulugu.gov.tr
ESMA'Ul-HUSNA
MEDİNE-CANLI TV İZLE

KABE CANLI TV İZLE

Kur'an-ı Kerim

 Online Hatim
 Kur'an-ı Kerim Dinle
 
e-bordro

Anket
Web sitemiz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Oy vermek için üye olmanız gerekmektedir.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.05 saniye 1,258,215 Tekil Ziyaretçi
   | Üye OL! Şifremi Unuttum?