T.C. GÖYNÜK İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ RESMİ WEB SİTESİ - Haberler
Ana Menü
· ANA SAYFA
· İLÇEMİZ
· PERSONEL DURUMU
· MÜFTÜMÜZ
· DAİRE PERSONELİ
· TÜM PERSONELİMİZ
· CAMİLERİMİZ
· YATILI KUR'AN KURSUMUZ
· KUR'AN KURSLARIMIZ
· İLAHİ KOROMUZ
· SİTE İÇİ ARAMA
· ZİYARETÇİ DEFTERİ
· HİZMET STANDARTLARI
· ESKİ MÜFTÜLERİMİZ
· BAĞLANTILAR
· HAVA DURUMU
· DUYURULAR
· HUTBELER
KUTLU DOGUM

RAMAZAN

CAMİLER HAFTASI

AEP (AİLE EĞİTİM PROG.)

İslâmiyet

 Din Nedir ?
 İslam Nedir ?
 İman Nedir ?
 Meleklere İman
Resmi Gazete

Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 557
· En Yeni Üye: Weecyreip
İLAHİYATÇI YAZAR ÖMER DÖNGEL HOCAMIZIN MÜFTÜLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ
Göynük ilçe Süleyman Gazi camiinde cuma namazında sohbet veren Ömer Döngel Hocamız İlçe Müftülüğümüzü ve İlçe Yatılı erkek Kuran Kursumuzu ziyaret ettiler ve kendisiyle sohbettte bulunduk. İlçe müftü vekilimiz sayın İsmail Hakkı Işık hocamız ve Kuran Kursu yöneticimiz Emin Turanoğlu kendisine teşekkür ederek hizmetlerinin devamını diledi.
ALİ ERİCEK VAKFI ERKEK KUR'AN KURSU HAFIZLIK İCAZET MERASİMİ
Göynük ilçesi Ali Ericek vakfı Erkek Yatılı Kur'an ursu hafızlık icazet merasimini 04.06.2015 tarihinde göynük merkez Gazi Süleyman Paşa camiinde yapılan icazet merasimiyle kursumuzda hafızlığını tamamlayan 10 öğrencimize belgeleri verildi.
icazet meresimi Kur'an Kursu yöneticimizin sunumlarıyla başladı;İlçe müftü vekilimiz İsmail Hakkı Işık hocamız açılış konuşmasını yaptı;Konuşmalarında; hafızlığın önemi ve bu bağlamda vahyin dört temel özelliği olduğunu 1. Tilavet 2. Hüküm ve Emirleri öğrenmek 3. Ahlakı tezkiye 4. Hikmet yani Bilginin amelle desteklenmesi. konularının önemine değinde Daha sonra program hafız öğrencilerimizin güzel tilavetleriyle devam etti.
İcazet merasimine katılan il müftümüz sayın İzani Turan '' Hafızlık ve Önemi'' konulu konuşmalarında;
Hafızlığın önemi, asıl hafızlığın ölene kadar devam ettirmek gerektiğini ,ve İslam aleminin Kur'an kurslarına daim ihtiyaç olduğunu ,ve bu kurumların desteklenmesi gerektiğini önemle dile getirdi.İcazet merasimi hafız öğrencilerimize belgelerinin ve hediyelerinin verilmesinin ardından; Programa katılan Er Piliç yönetim kurulu başkanı sayın Ali Ericek bey fendiye Kur'an Kurslarına yapmış olduğu maddi ve manevi destekten dolayı il müftümüz sayın İzani Turan plaket taktim etti. İcazet merasimine katılımlarıyla bizleri onurlandıran; İl müftümüz sayın İzani Turan hocamıza, İlçe Kaymakamı sayın Mehmet Nuri Çetin'e, ilçe müftü vekilimiz sayın İsmail Hakkı Işık hocamıza, İlçe belediye başkanımız sayın Kemal Kazan başkanımıza, Er Piliç yönetim kurulu başkanı sayın Ali Ericek beyfendiye, İlçe vaizimiz sayın Süleyman Keskin hocamıza, Din görevlilerimize , öğretmenlerimize ve tüm göynük halkımıza Teşekkür ederiz.
EMEKLİ OLAN PERSONELLERE VEDA YEMEĞİ
2015 Yılı Nisan ayında emekliye ayrılan din görevlilerinden; Duran DURDU, Celalettin ASLAN, Ahmet ÖZER, Fikri ERDOĞAN ve Muharrem DEMİRTÜRK ile Veri Hazırlama Memuru Nevzat UYSAL' a Müftülüğümüz tarafından veda yemeği verildi.
Veda yemeğine İlçe Müftü Vekili İsmail Hakkı IŞIK hocamız Müftülük ve Merkezdeki tüm personel katıldı.
Veda yemeğinde emekli personelden Nevzat UYSAL' a Din Birsen İlçe Sorumlusu Veysel EKER tarafından plaket veridi.
Emekli personelimizin tamamı, nisan ayı aylık mutat toplantısında birer veda konuşması yaptılar.
Veri Hazırlama memuru Nevzat UYSAL yaptığı veda konuşmasında, tüm arkadaşlardan üç istekte bulundu;
1- Tüm arkadaşların bir an önce İlitamı bitirmesini, 2- Personelin birbirini eleştirmemesini birlik ve beraberlik içinde olunmasını, 3- Her vakit namazında, Peygamber Efendimize en az 10 Salavat getirilmesi temennisinde bulundu.
Şeyh Şaban-ı Veli Hz. nin 'Gelişiniz güle güle, Gidişiniz güle güle, Her İşiniz güle güle olsun' güzel sözleriyle konuşmasını tamamladı.
Göynük Müftülüğü olarak tüm emekli olan arkadaşlarımıza, sivil hayatlarında başarılar dileriz.
İLÇE MÜFTÜMÜZ CANER AKDEMİR; İSTANBUL İL MÜFTÜ YARDIMCILIĞINA ATANDI.
12.11.2012 tarihinde İlçemizde Müftü olarak göreve başlayan Caner AKDEMİR, iki sene gibi kısa bir dönemde, İlçemizde büyük ve kalıcı hizmetler yaptı. Müftülük Hizmet binasına ısı yalıtımı, bir kişilik misafirhane, hizmet binasına alçıpan sıva, laminet parke ve büro odalarının kapıları ile müftülük girişine çift girişli çelik kapı ve ilçemiz mimarisine uygun ışıklı tabela yapıldı. Müftülüğümüz bahçesinde peyzaj çalışmaları kapsamında toprak dolgusu ve rulo çim döşemesi yanında, bodur, mevsimlik bitki, çiçek dikimi ile birlikte kamelya yapıldı.
Bu iki yılda personelin eğitimlerine yönelik 20 şer kişilik iki grup halinde Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Kursları, Camilerinde vaaz yapabilecek din görevlilerine yönelik "Din Görevlilerinin Vaaz Becerilerini Geliştirme Programı" kursları ve hacı adaylarına yönelik “Hac Yolcuları Eğitim Semineri" düzenlendi.
13.02.215 tarihinde İlçemizden ayrılan ve İstanbul İl Müftü Yardımcılığına atanan Sayın Caner AKDEMİR hocamıza, İmam Hatip Lisesi nde tüm personelin katılımıyla veda yemeği veridi.
İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda Sayın Caner AKDEMİR hocamızın veda konuşmasının ardından, kendisine din görevlileri adına plaket ve hediyeler takdim edildi.
Kendisine yeni görev yerinde başarılar dileriz.
KUR'AN KURSU HOCAMIZA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ
İlçemiz Ali Ericek Vakfı Erkek Kur’an Kursu Öğreticimiz Fazlı DOĞRU, Karaciğerindeki Kist Hidatik nedeniyle ameliyat oldu ve halen Hastanede tedavisi devam etmektedir.
12.12.2014 Cuma günü Hastanede hocamıza geçmiş olsun ziyaretinde bulunan, İlçe Vaizimiz Müftü Vekili Süleyman KESKİN ve Müftülük Personeli geçmiş olsun dileklerinin yanında acil şifalar dilediler.
Allah (C.C.) tan en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını, görevine ve aramıza dönmesini dileriz.

Süleyman KESKİN
Müftü Vekili (Vaiz)
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
VEDA HUTBESİ

VEDA HUTBESİ

Bismillahirrahmanirrahim

"Ey insanlar!

"Sözümü iyi dinleyiniz! Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada bir daha buluşamıyacağım.

"İnsanlar!

"Bugünleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız, namuslarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecavüzden korunmuştur.

"Ashabım!

"Muhakkak Rabbinize kavuşacaksınız. O'da sizi yaptı olayı sorguya çekecektir. Sakin benden sonra eski sapıklıklara dönmeyiniz ve birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyetimi, burada bulunanlar, bulunmayanlara ulaştırsın. Olabilir ki, burada bulunan kimse bunları daha iyi anlayan birisine ulaştırmış olur.

"Ashabım!

"Kimin yanında bir emanet varsa, onu hemen sahibine versin. Biliniz ki, faizin her çeşidi kaldırılmıştır. Allah böyle hükmetmiştir. İlk kaldırdığım faiz de Abdulmutallib'in oğlu (amcam) Abbas’ın faizidir. Lakin anaparanız size aittir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız.

"Ashabım!"

"Dikkat ediniz, Cahiliyeden kalma bütün adetler kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Cahiliye devrinde güdülen kan davaları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu Iyas bin Rabia’nın kan davasıdır.

"Ey insanlar!

"Muhakkak ki, şeytan su toprağınızda kendisine tapınmaktan tamamen ümidini kesmiştir. Fakat siz bunun dışında ufak tefek islerinizde ona uyarsanız, bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakininiz.

"Ey insanlar!

"Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah’ın emaneti olarak aldınız ve onların namusunu kendinize Allah’ın emriyle helal kildiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkiniz, kadınların da sizin üzerinizde hakki vardır. Sizin kadınlar üzerindeki hakkinizi; yatağınızı hiç kimseye çiğnetmemeleri, hoşlanmadığınız kimseleri izisiniz olmadıkça evlerinize almamalarıdır. Eğer gelmesine müsaade etmediğiniz bir kimseyi evinize alırlarsa, Allah, size onların yataklarında yalnız bırakmanıza ve daha olmazsa hafifçe dövüp sakındırmanıza izin vermiştir. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, meşru örf ve âdete göre yiyecek ve giyeceklerini temin etmenizdir.

"Ey mü'minler!

"Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler, Allah’ın kitabi Kur-ân-ı Kerim ve diğeri Ehl-i Beyt'im itretimdir.

"Mü'minler!

"Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman Müslümanın kardeşidir ve böylece bütün Müslümanlar kardeştirler. Bir Müslüman kardeşinin kani da, mali da helal olmaz. Fakat malini gönül hoşluğu ile vermişse o başkadır.

"Ey insanlar!

"Cenab-ı Hakk her hak sahibine hakkini vermiştir. Her insanin mirastan hissesini ayırmıştır. Mirasçıya vasiyet etmeye lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden kimse için mahrumiyet vardır. Babasından başkasına ait soy iddia eden soysuz yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan köle, Allah’ın, meleklerinin ve bütün insanların lanetine uğrasın. Cenab-ı Hakk, bu gibi insanların ne tövbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

"Ey insanlar!

"Rabbiniz birdir. Babanız da birdir. Hepiniz Âdem’in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandir. Arabın Arap olmayana, Arap olmayanın da Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi; kırmızı tenlinin siyah üzerine, siyahin da kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah'tan korkmaktadır. Allah yanında en kıymetli olanınız O'ndan en çok korkanınızdır.

"Azası kesik siyahî bir köle başınıza amir olarak tayin edilse, sizi Allah’ın kitabi ile idare ederse, onu dinleyiniz ve itaat ediniz.

"Suçlu kendi sucundan başkası ile suçlanamaz. Baba, oğlunun suçu üzerine, oğlu da babasının suçu üzerine suçlanamaz.

"Dikkat ediniz! Şu dört şeyi kesinlikle yapmayacaksınız:

Allah'a hiçbir şeyi ortak koşmayacaksınız. Allah’ın haram ve dokunulmaz kıldığı cani, haksiz yere öldürmeyeceksiniz. Zina etmeyeceksiniz. Hırsızlık yapmayacaksınız. "İnsanlar Lâilahe illallah deyinceye kadar onlarla cihad etmek üzere emrolundum. Onlar bunu söyledikleri zaman kanlarını ve mallarını korumuş olurlar. Hesapları ise Allah'a aittir.

"İnsanlar!

"Yarin beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?"

Sahebe-i Kiram birden söyle dediler:

"Allah’ın elciliğini ifa ettiniz, vazifenizi hakkıyla yerine getirdiniz, bize vasiyet ve nasihatte bulundunuz, diye şehadet ederiz!"

Bunun üzerine Resul-i Ekrem Efendimiz (S.A.V.) şehadet parmağını kaldırdı, sonra da cemaatin üzerine çevirip indirdi ve söyle buyurdu:

"Şahid ol, yâ Rab! Şahid ol, yâ Rab! Şahid ol, yâ Rab!"www.goynukmuftulugu.gov.tr
ESMA'Ul-HUSNA
MEDİNE-CANLI TV İZLE

KABE CANLI TV İZLE

Kur'an-ı Kerim

 Online Hatim
 Kur'an-ı Kerim Dinle
 
e-bordro

Anket
Web sitemiz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Oy vermek için üye olmanız gerekmektedir.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.04 saniye 1,258,181 Tekil Ziyaretçi
   | Üye OL! Şifremi Unuttum?