T.C. GÖYNÜK İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ RESMİ WEB SİTESİ - Haberler
Ana Menü
· ANA SAYFA
· İLÇEMİZ
· PERSONEL DURUMU
· MÜFTÜMÜZ
· DAİRE PERSONELİ
· TÜM PERSONELİMİZ
· CAMİLERİMİZ
· YATILI KUR'AN KURSUMUZ
· KUR'AN KURSLARIMIZ
· İLAHİ KOROMUZ
· SİTE İÇİ ARAMA
· ZİYARETÇİ DEFTERİ
· HİZMET STANDARTLARI
· ESKİ MÜFTÜLERİMİZ
· BAĞLANTILAR
· HAVA DURUMU
· DUYURULAR
· HUTBELER
KUTLU DOGUM

RAMAZAN

CAMİLER HAFTASI

AEP (AİLE EĞİTİM PROG.)

İslâmiyet

 Din Nedir ?
 İslam Nedir ?
 İman Nedir ?
 Meleklere İman
Resmi Gazete

Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 557
· En Yeni Üye: Weecyreip
GÖYNÜK İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ 2016 YILI KUTLU DOĞUM HAFTASI PROGRAMI
2016 YILI GÖYNÜK İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ KUTLU DOĞUM PROGRAMI
Hz.Peygamber,Tevhid ve Vahdet temalı Kutlu Doğum Programına Teşriflerinizden onur duyarız.

KONFERANS:

Konu :Hz.Peygamber Tevhid ve Vahdet
Konuşmacı :Yavuz KAMADAN
İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi
Yer : Belediye Düğün Salonu Göynük
Tarih :14.04.2016 Perşembe
Saat :20.00

MEVLİD PROGRAMI

Yer :Gazi Süleyman Paşa Camii-Göynük
Tarih :20.04.2016 Çarşamba
Saat :12.00
İkram :Kutlu Doğum Pilavı

KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Yer :Göynük Müftülüğü
Tarih : 20.04.2016
Saat :10:00- 16:30


Türkmenlere Yardım Zamanı
Türkiye Diyanet Vakfı, Suriye’de yaşanan iç çatışmalar nedeniyle zor şartlarda hayatta kalmaya çalışan, soğuk kış şartlarında yaşam mücadelesi veren Türkmenler için yardım kampanyası başlattı.

Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan açlık, doğal afet, savaş ve şiddetin mağdur ettiği kriz bölgelerindeki milyonlarca insana hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım götüren Türkiye Diyanet Vakfı, son günlerde saldırılara maruz kalan Suriye Türkmenlerine de kayıtsız kalmadı.

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti, başta Suriye ve Irak olmak üzere mağdur coğrafyalarda yerinden yurdundan edilmiş, mülteci durumuna düşmüş, yardıma muhtaç Türkmen kardeşlerimiz için “ŞİMDİ TÜRKMENLERE YARDIM ZAMANI” adıyla kampanya düzenlenmesini kararlaştırdı.

Türkiye Diyanet Vakfı olarak, asırlardır aynı coğrafyada birlikte yaşadığımız, siyasi kriz ve iç savaşın mağdur ettiği Türkmen kardeşlerimizin yardımına koşmak, barınma, beslenme ve sağlık alanındaki insani ihtiyaçlarını karşılamak, hüzünlerini paylaşmak ve acil ihtiyaç duydukları insani malzemeleri ulaştırmak için yardımsever milletimizin desteğini bekliyoruz.

Türkmenler için başlattığımız yardım kampanyasına, aşağıdaki hesap numaraları verilen bankalar, internet üzerinden online bağış olarak ve tüm GSM operatörlerinden (kontörlü hatlar hariç) "TÜRKMEN" yazıp 5601`e mesaj göndererek 10 TL`ik bir katkıyla Türkmen kardeşlerimize destek olabilirsiniz.
MEHMET İNAN HOCAMIZI EBEDİYET UĞURLADIK

Göynük ilçe Müftülüğümüze bağlı Hacı Mahmut Köyü İmam-Hatibi Mehmet İnan ve Eşleri bu gün kılınan cenaze namazlarının ardından dualarla Rahmeti ilahiye ye uğurladık.
- Cenaze namazına Bolu İl Müftü yardımcımız sayın Nihat Kök hocamız, İlçe Müftümüz sayın Mehmet Şahin hocamız ve Müftülük personeli, halkımızın iştirakiyle cenazeleri defnedildi.-
-Vefat eden hocamız Mehmet İnan'a ve merhume Eşlerine, Allah (c.c.)'dan rahmet,yakınlarına ve tüm Din Görevli dostlarına sabırlar diliyoruz.
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜMÜZÜN ACI GÜNÜ

Göynük ilçe Müftülüğümüze bağlı Hacı Mahmut Köyü İmam-Hatibi Mehmet İnan geçir miş olduğu trafik kazası sonrası vefat etmiştir.
-12.10.2015 tarihin İlçemiz Safranlar köyü mevkinde Eşiyle beraber özel aracıyla yolda seyrederken trafik kazası sonucu Kendisi ve Eşi vefat etmiştir.
Kendisine ve Merhume Eşine Allah'tan rahmet Ailesine ve tüm Din Görevli hocalarımıza sabırlar diliyoruz.
(Not): Cenaze namazı;.14.10.2015 Carşamba günü öğle namazına mütakiben Hacımahmut köyünde kılınacaktır.)
2015 YILI EKİM AYI TOPLANTISI İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNDE YAPILDI

Göynük İlçe Müftülüğü Aylık mutat toplantısı müftülüğümüz konferans salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Göynük İlçe Kaymakamı Sayın Ahmet Oğuz Aslan bey katıldı.
-Toplantı açılış Kur'an-ı kerim okunmasıyla başlayarak İlçe Müftümüz sayın Mehmet Şahin hocamızın konuşmalarıyla devam etti.
-ilçe Kaymakamımız Sayın Ahmet Oğuz Aslan beyin müftülük personeline yapmış olduğu konuşmayla sona erdi.
-Toplantımıza katılan ilçe Kaymakamımız Sayın Ahmet Oğuz Aslan beye ve tüm personelimize teşekkür ediyoruz.
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
VEDA HUTBESİ

VEDA HUTBESİ

Bismillahirrahmanirrahim

"Ey insanlar!

"Sözümü iyi dinleyiniz! Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada bir daha buluşamıyacağım.

"İnsanlar!

"Bugünleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız, namuslarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecavüzden korunmuştur.

"Ashabım!

"Muhakkak Rabbinize kavuşacaksınız. O'da sizi yaptı olayı sorguya çekecektir. Sakin benden sonra eski sapıklıklara dönmeyiniz ve birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyetimi, burada bulunanlar, bulunmayanlara ulaştırsın. Olabilir ki, burada bulunan kimse bunları daha iyi anlayan birisine ulaştırmış olur.

"Ashabım!

"Kimin yanında bir emanet varsa, onu hemen sahibine versin. Biliniz ki, faizin her çeşidi kaldırılmıştır. Allah böyle hükmetmiştir. İlk kaldırdığım faiz de Abdulmutallib'in oğlu (amcam) Abbas’ın faizidir. Lakin anaparanız size aittir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız.

"Ashabım!"

"Dikkat ediniz, Cahiliyeden kalma bütün adetler kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Cahiliye devrinde güdülen kan davaları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu Iyas bin Rabia’nın kan davasıdır.

"Ey insanlar!

"Muhakkak ki, şeytan su toprağınızda kendisine tapınmaktan tamamen ümidini kesmiştir. Fakat siz bunun dışında ufak tefek islerinizde ona uyarsanız, bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakininiz.

"Ey insanlar!

"Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah’ın emaneti olarak aldınız ve onların namusunu kendinize Allah’ın emriyle helal kildiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkiniz, kadınların da sizin üzerinizde hakki vardır. Sizin kadınlar üzerindeki hakkinizi; yatağınızı hiç kimseye çiğnetmemeleri, hoşlanmadığınız kimseleri izisiniz olmadıkça evlerinize almamalarıdır. Eğer gelmesine müsaade etmediğiniz bir kimseyi evinize alırlarsa, Allah, size onların yataklarında yalnız bırakmanıza ve daha olmazsa hafifçe dövüp sakındırmanıza izin vermiştir. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, meşru örf ve âdete göre yiyecek ve giyeceklerini temin etmenizdir.

"Ey mü'minler!

"Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler, Allah’ın kitabi Kur-ân-ı Kerim ve diğeri Ehl-i Beyt'im itretimdir.

"Mü'minler!

"Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman Müslümanın kardeşidir ve böylece bütün Müslümanlar kardeştirler. Bir Müslüman kardeşinin kani da, mali da helal olmaz. Fakat malini gönül hoşluğu ile vermişse o başkadır.

"Ey insanlar!

"Cenab-ı Hakk her hak sahibine hakkini vermiştir. Her insanin mirastan hissesini ayırmıştır. Mirasçıya vasiyet etmeye lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden kimse için mahrumiyet vardır. Babasından başkasına ait soy iddia eden soysuz yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan köle, Allah’ın, meleklerinin ve bütün insanların lanetine uğrasın. Cenab-ı Hakk, bu gibi insanların ne tövbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

"Ey insanlar!

"Rabbiniz birdir. Babanız da birdir. Hepiniz Âdem’in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandir. Arabın Arap olmayana, Arap olmayanın da Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi; kırmızı tenlinin siyah üzerine, siyahin da kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah'tan korkmaktadır. Allah yanında en kıymetli olanınız O'ndan en çok korkanınızdır.

"Azası kesik siyahî bir köle başınıza amir olarak tayin edilse, sizi Allah’ın kitabi ile idare ederse, onu dinleyiniz ve itaat ediniz.

"Suçlu kendi sucundan başkası ile suçlanamaz. Baba, oğlunun suçu üzerine, oğlu da babasının suçu üzerine suçlanamaz.

"Dikkat ediniz! Şu dört şeyi kesinlikle yapmayacaksınız:

Allah'a hiçbir şeyi ortak koşmayacaksınız. Allah’ın haram ve dokunulmaz kıldığı cani, haksiz yere öldürmeyeceksiniz. Zina etmeyeceksiniz. Hırsızlık yapmayacaksınız. "İnsanlar Lâilahe illallah deyinceye kadar onlarla cihad etmek üzere emrolundum. Onlar bunu söyledikleri zaman kanlarını ve mallarını korumuş olurlar. Hesapları ise Allah'a aittir.

"İnsanlar!

"Yarin beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?"

Sahebe-i Kiram birden söyle dediler:

"Allah’ın elciliğini ifa ettiniz, vazifenizi hakkıyla yerine getirdiniz, bize vasiyet ve nasihatte bulundunuz, diye şehadet ederiz!"

Bunun üzerine Resul-i Ekrem Efendimiz (S.A.V.) şehadet parmağını kaldırdı, sonra da cemaatin üzerine çevirip indirdi ve söyle buyurdu:

"Şahid ol, yâ Rab! Şahid ol, yâ Rab! Şahid ol, yâ Rab!"www.goynukmuftulugu.gov.tr
ESMA'Ul-HUSNA
MEDİNE-CANLI TV İZLE

KABE CANLI TV İZLE

Kur'an-ı Kerim

 Online Hatim
 Kur'an-ı Kerim Dinle
 
e-bordro

Anket
Web sitemiz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Oy vermek için üye olmanız gerekmektedir.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.03 saniye 1,263,953 Tekil Ziyaretçi
   | Üye OL! Şifremi Unuttum?